GünüBirlik Ayder Turu – AYDER YAYLA TURU

Karadeniz’in incisi Rize‘den merkez ofisimiz önünden kesin hareketli güvenilir günübirlik tur programımızda ilk durağımız Ayder Zilkale Yayla Turu‘muza hoşgeldiniz. GünüBirlik Ayder Turu‘muz boyunca hayırlı yolculuklar diler keyifli bir zaman geçirmenizi temenni ederiz. Rize’de tek ücretsiz rezervasyon imkanı sağlayan firmamıza yoğun ilginizden ötürü teşekkürü bir borç biliriz. Rize Günübirlik Turlar‘da en uygun ve ekonomik fiyatlarımızla sizlerin hizmetinizdeyiz. Sizlerden aldığımız yorum destek ve şikayetlerinizle her yıl hizmet kalitemizi bir seviye üste taşıyoruz. Son model araç filomuz, deneyimli söför kadromuz ve yine de konusunda uzman tur operatörlerimizle sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

AYDER ZİLKALE YAYLA TURUNDA GEZİLECEK YERLER

Güvenilir kesin hareketli günübirlik turlarımızdan saat 9’da Rize merkez kalkışlı Ayder Yayla Turu‘muzda ilk durağımız Osmanlı Köprüsü Şenyuva Köyü oluyor, isteğe bağlı ziplayn keyfi isteyenler 15 tl karşılığında bu adrenalını yaşayabilir. Sonrasınaki durağımız Zilkale ve Pokut Şelalesi oluyor. Son olarak Ayder Yaylası’na varıyoruz. Yaklaşık 9 saat sizlerle beraber olacağız bu 9 saat içinde kendinizi çok keyifli enerjik ve huzurlu hissedeceksiniz.

AYDER ZİLKALE YAYLA TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0552 456 50 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

Kalkış Saati:

Rize’den: 08.00 – 17.30
Trabzon’dan: 07.00 – 18.30
Tel No: +90 552 456 50 53

 

NOT: Günübirlik Turlarımız Rize ve Trabzon Kalkışlıdır. Trabzon Kalkışlı Tur Fiyatı ve Bilgisi İçin Bizlere Ulaşın.

Rize Merkez Kalkışlı Ayder Turu Ücreti Kişi Başı ? TL

TURA DAHİL OLANLAR

– Ulaşım
– Müze girişleri ve Ören Yeri Girişleri
– Rehberlik Hizmeti

TURA DAHİL OLMAYANLAR

– Yemek
– Ayder Milli Park Giriş Ücreti

– Tur Başlangıç Saati : 09:00
– Tur Bitiş Saati : 18:00

Ayder Turu Rize Merkezdeki ofisimiz önünden sabah saat 09:00 ‘ da hareket edecektir. Turumuzun aksamaması için lütfen 08:45’de acentemizin önünde olmanızı rica ederiz.

Sizlere hazırladığımız ufacık hediyelerle turumuz müzik eşliğinde başlıyor. Sırasıyla Çayeli, Pazar ilçelerini geçtikten sonra Ardeşen’e varıp Çamlıhemşin yoluna sarpmak üzereyken Fırtına kenarının yanına bulunan Rize’nin simgesi haline gelen muhteşem Atmaca Heykeli önünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Molamızın ardından Çamlıhemşin ilçenin olan ve turumuzun ilk durağı olan Şen Yuva Köyüne gitmek için yol alıyoruz. Şen Yuva Köyü; köyün eski kahvesi restore edilerek Kahve Çinçiva adinda dinlenme, yeme içme merkezi haline getirilmiştir. ” Sevdaluk ” dizinin bu köyde çekilmiştir. Sevdaluk dizisine damga vuran kemer köprüye geldikten sonra bol bol anı biriktirmeyi unutmayın.

ŞENYUVA KÖYÜ

Fırtına deresi üzerinde bulunan Şenyuva köprüsü bir kemer köprüdür. Kemer köprüsü denmesinin sebebi kemeri aldırmasından gelir ve tek gözlüdür. Köprü 1696 Yılında yapılmıştır. Kemer köprünün üstünden yürümek bambaşka bir his uyandırıyor size hele ki fırtına deresi ayaklarının altındaysa. El değmemiş doğasıyla Şenyuva köyü tamamen doğanın insana sunduğu hediye desem yalan olmaz sanırım.

ZİL KALE

Rize’nin en büyük 2. kalesi olan Zil Kale’ye doğru yol alıyoruz. Zil Kale’yi gördüğünüzde büyülenmemek elde değil muazzam bir konumda olan Zil Kale deniz seviyesinden 750 Metre yüksekliğindedir. Zil Kale giriş ücreti yetişkinler için 2,5 TL çocuklar içinse ücretsizdir.

Osmanlı dönemindeki adı Zir Kale olup “aşağı kale” anlamına gelmektedir. Kalenin ilk kez Rize kalesi ile eş zamanlı olarak 5 – 6.yüzyıllarda ahşap bir yapıyla inşa edildiği tahmin edilmekte. Taş zeminli mevcut kale 13. yüzyılda yapılmış.

Bizans döneminde doğu yönünden gelebilecek tehlikelere karşı bir gözetleme kalesi olarak kullanılmış. Osmanlı döneminde ticari ve askeri açıdan önemli olan doğu yolunun gözetlenmesi ve ticaret kervanlarının konaklaması amacıyla hizmet etmiştir.

Kale-i Bala, Ciha Kalesi, Pazar Kız Kalesi ve Rize Kalesinden oluşan dört önemli haberleşme merkezi arasında kilit noktada yer almaktadır.

PALOVİT ŞELALESİ

Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor . Şelalenin yanına doğru gitmeye çalışırken yanına mutlaka yağmurluk almayı unutmayın 100 Metre ötesinden bile ıslanabilirsiniz. Tabii ki Palovit Şelalesi‘ne ıslanmak keyif vericidir mutlaka ıslanın.

AYDER YAYLASI

Ayder Yaylamıza güzel bir fotoğraf ile paylaşayım bur görüntüyü orada canlı canlı yaşayabilirsiniz. Muazzam bir doğası ve inanılmaz bir havası var bol bol oksijen depolayabilirsiniz. Eşsiz güzelliğinin yanında kaplıcaları ile yurt dışından bile turist çekiyor.

Ayder Yaylamızda yemek molası veriyoruz burada yöresel yemeğimiz olan Muhlama yiyebilir veya fırtına deresinde tutulmuş organik alabalığı organik tereyağımızla beraber yiyebilirsiniz.