ayder-turu uzungol-turu borcka-karagol-turu batum-turu gito-badara-turu pokut-sal-yayla-turu sumela-turu mavigöl-turu huser-turu elevit-turu arapdüzü-turu

Günübirlik Turlar

Rize Tours olarak sizleri aramızda görmekten duyduğumuz memnuniyetten dolayı çok ama çok teşekkür ederiz.Her yıl olduğu gibi bu yılda günübirlik, konaklamalı veya kültür turlarında yine en uygun fiyatlarla rakipsiz öndeyiz.

Sizlerden aldığımız bu güçle en son model araç filomuz deneyimli tur öperatörlerimiz konusunda en iyilerden oluşan şöför kadromuzla sizlere hizmet verebilmenin gururunu yaşıyoruz.

Müşteri memnüniyetini ön planda tutan hizmet politikamız sayesinde sizlerden gelen öneriler üzerine kalite standardımızı her geçen yıl daha ultra seviyelere çıkartmak zorunda kalmamız bizi yormuyor aksine daha kaliteli hizmet verebilme aşkıyla bizleri kamçılıyor diyebiliriz.İster günübirlik turlarımızda isterseniz konaklamalı ve kültür turlarımızda sizlerle birlikte olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

GÜNÜBİRLİK AYDER YAYLA TURU

Değerli konuklarımız sabah saat 09.00 da Rize Yeni Meydan karşısı Rize Tours Seyahat Acentemiz önünden kalkacak olan aracımız ile Günübirlik Ayder Turu’nu gerçekleştirmek üzere yolculuğa başlıyoruz. Tabiiki tercihinize göre de Konaklamalı Ayder Turu Programımıza da katılabilirsiniz.

Yolculuğumuzda Fırtına Deresi boyunca Fırtına Vadisinde adrenalin ve heyecanı seven misafirlerimizin Zipline aktivitesine katılabilmeleri için süre veriyoruz. 30 dakikanın ardından Rize’nin en güzel ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin’e varıyoruz.

Burada dizi ve reklam çekimlerinin yapıldığı eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva köyüne varıyoruz. Katılımcılar Şenyuva köyünü ve 1299 yılında yapılmış olan tarihi taş kemer köprüsünü dilerseniz fotoğraf çekimleri yapabiliyorsunuz.

Buradan sonra ise 15 dakika sürecek olan Zilkale yolculuğumuza başlıyoruz. Tarihi kale 750 metre yükseklikte konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Burada kalenin en tepesinden Fırtına Vadisini ayaklarınızı altına alırcasına bir manzaraya şahitlik ediyoruz.

30 dakikanın ardından bölgede debisi en yüksek ve en güzel şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi ile gezimize devam ediyoruz. Palovit şelalesi 15 m yüksekliğinde olup ve etrafında farklı bitki örtüleri bulunmaktadır. Daha sonra yeşilin her türlü tonuna tanıklık ederek Ayder Yaylasına varıyoruz.

Ayder’de Kaçkarların zirvesinden akan Gelinin Duvağına benzediği için Gelintülü ismini ile anılan Gelintülü Şelalesini görüyoruz. Saat 17:30’da buluşmak üzere yolcularımıza serbest zaman veriyoruz. Sonrasinda Ayder Turumuzu sonlandırıyor ve Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Turumuz boyunca kemençe tulum eşliğinde eğlenceli bir turda bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkür eder yine bekleriz.