GünüBirlik Gito Badara Turu – GİTO BADARA YAYLA TURU

Rize Çamlihemşin’in incisi yaylalardan olan Gito Badara Yayla Turu’muz Rize merkez ofisimiz önünden sabah saat 09:00 da kalkacaktır. GünüBirlik Gito Badara Yaylası Turu‘muz boyunca hayırlı yolculuklar diler keyifli bir zaman geçirmenizi temenni ederiz. Rize’de tek ücretsiz rezervasyon imkanı sağlayan firmamıza yoğun ilginizden ötürü teşekkürü bir borç biliriz.

Rize Günübirlik Turlar‘da en uygun ve ekonomik fiyatlarımızla sizlerin hizmetinizdeyiz. Sizlerden aldığımız yorum destek ve şikayetlerinizle her yıl hizmet kalitemizi bir seviye üste taşıyoruz. Son model araç filomuz, deneyimli söför kadromuz ve yine de konusunda uzman tur operatörlerimizle sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

GİTO BADARA YAYLA TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0552 456 50 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

Kalkış Saati:

Rize’den: 08.00 – 17.30
Trabzon’dan: 07.00 – 18.30
Tel No: +90 552 456 50 53

 

NOT: Günübirlik Turlarımız Rize ve Trabzon Kalkışlıdır. Trabzon Kalkışlı Tur Fiyatı ve Bilgisi İçin Bizlere Ulaşın.

Rize Merkez Kalkışlı Gito Badara Turu Ücreti Kişi Başı ? TL

TURA DAHİL OLANLAR

– Ulaşım
– Rehberlik Hizmeti

TURA DAHİL OLMAYANLAR

– Müze girişleri ve Ören Yeri girişleri
– Yemek

– Tur Başlangıç Saati : 09:00
– Tur Bitiş Saati : 19:00

GİTO BADARA YAYLA TURUNDA GEZİLECEK YERLER

1. Gito Yaylası Nerede – Gito Yaylasına Nasıl Gidilir

Gito yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı. Rize’deki en meşhur gezilecek yerlerden birisi olan Zil Kale’ye 18.6 kilometre uzaklıkta. Ama bakmayın 18 kilometre olduğuna. Sanırsınız 180 kilometre gibi uzak. Neden mi ?

Aman yollara çok ama çok dikkat edin. Arabanız mutlaka 4×4 olsun. Yoksa geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Çünkü yollar çok ama çok kötü. Asfalt yol yok. Her yer toprak veya taş. O yüzden, saatte ortalama 10-20 kilometre hızla anca gidebiliyorsunuz. Mesela Zil Kale’den Gito Yaylası yaklaşık 1 saat 15 dakika sürüyor. Düşünün. O kadar zorlu yollar.

Eğer aracınız olmazsa, otostop ile de Gito yaylasına gidebilirsiniz. Gito yaylası tabelasını gördükten sonra, yukarıya çıkan halktan rica edin. Bir çoğu yardımcı oluyor merak etmeyin.

2. Gito Yaylası Nasıl Bir Yer – Gito Yaylasında Ne Yapılır

Bu yaylada öyle çok fazla ev yok. Aslında toplasanız 50 tane ya var ya yoktur. Halk, genellikle hayvancılık ile uğraştığı için yazları yaylalara çıkıyor; kışları ise Rize’ye geri dönüyor.

Gito’da asıl olay kamp yapmak veya yürüyüş yapmak aslında. 2070 metre yüksekten tüm Karadeniz ayaklarınızın altında, resmen sizin için poz veriyor; siz ise tepeleri aşarak tertemiz, bol oksijenli havanın keyfini sürüyorsunuz. İtiraf edeyim : Aldığım en güzel nefes Gito’daydı.

Gito Yaylası’nda Kamp Attığımız Yer

Hatta ve hatta, Kaçkarlar’da bulunan efsane buzul göllere de yürüyebiliyorsunuz. Ama biz gitmedik. Yolu bilen bir rehberimiz yoktu. Belki bir başka bahara artık. Ama siz gitmeyi düşünürseniz, mutlaka önceden planlayın; tüm ekipmanlarınızı da yanınızda bulundurun derim.

3. Gito Yaylası’nda Konaklama İmkanı var mı ?

Biz, Gito’ya kamp yapmak için geldik. Ama siz kamp yapmak istemiyorsanız, dilerseniz Koçira Pansiyon‘da konaklayabilirsiniz. Sabah ve akşam yemeği dahil kişi başı 150 TL talep ediyorlar. Yeni açılan bir kaç tane daha pansiyon var. Ama isimlerini hatırlamıyorum.

4. Başka Nereye Gidilir ?

Buraya kadar gelmişken ; Palovit şelalesi, Fırtına deresi, Çat Vadisi, Badara Yaylası, Çiçekli yaylası da mutlaka görülmelidir. Özellikle Badara Yaylası, Gito’dan sadece 20 dakika uzaklıkta, Gito’ya nazaran daha küçük bir yayla görünümünde.