Elevit Yaylası Çat Turu – ELEVİT YAYLA TURU

 

Rize Tours seyahat acentesi olarak En Uygun Elevit Yayla Turu turumuz saat 09:00’da Rize Belediyesi  önünden hareket edecek aracımızla başlıyor. Elevit Yaylası, Çat, Zilkale, Şenyuva Köyü, Zıpline tur programımızı birkaç cümleyle özetleyecek olursak Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları, keyifli dolu dolu bir gün, heyecan, adrenalin tulum eşliğinde gezi, manzarası ile nefes kesen elevit yaylası Ekolojik yapısıyla ünlü fırtına vadisi, çat vadisi tarihi konaklar, köprüler, şelaleler iç içe geçmiş laz ve hemşin kültürü vs. Dilerseniz Konaklamalı Elevit Yayla Turumuza’da katılabilirsiniz.

ELEVİT ÇAT YAYLA TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0535 200 26 00 numaralı telefondan ücretsiz rezervasyon yaptırmak. Tur ücretini kesinlikle peşin talep etmiyor, kredi kartı bilgileri, EFT veya havale gibi işlemlerle sizleri yormuyoruz. Ücreti ise tura katılım günü araca binerken ödüyorsunuz. Sizden ricamız; önceden yaptırmış olduğunuz rezervasyonu iptal etmek için 24 saat önceden tarafımıza bildirmeniz.

Rize Merkez Kalkışlı Elevit Çat Turu Ücreti Kişi Başı 50 TL

TURA DAHİL OLANLAR

– Ulaşım
– Rehberlik Hizmeti

TURA DAHİL OLMAYANLAR

– Müze girişleri ve Ören Yeri girişleri
– Yemek

– Tur Başlangıç Saati : 9:00
– Tur Bitiş Saati : 18:00

Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra fırtına vadisine giriyoruz. Vadi üzerinden Ihlamur, kestane ve gürgen araçları arasından süzülerek ilk mola yerimiz olan Osmanlı Yapımı tarihi taşkemer köprüsü olan Timisvat köprüsüne uğruyoruz.

Timisvat Köprüsü üzerinde dileyen misafirlerimiz fotoğraf çektirecek dileyen misafirlerimizde adrenalinin doruğa çıktığı Zipline biniyorlar. Mola süresi 30 Dk. Fırtına Vadisi boyunca devam ediyoruz ve ülkemizin en şirin ilçelerinden Çamlıhemşinin içinden geçerek filimlere konu olan Çinçiva yani Şenyuva Köyünde fotoğraf molası veriyoruz.

Molamız ardından hakim tepeye konumlanan ve tüm vadiyi ayaklar altına alan Zilkale‘yi ziyaret ediyoruz. Zilkale’den anılarınızda yer alacak özel kareler çekebilirsiniz. Mola Süresi 40 Dk. Zilkale molamız ardından Çat vadisine hareket edip yeşil doğanın içinden akan dereleri görme şansı bulup toprakla temas ederek tüm elektriğinizi atacaksınız. Huzur bulup temiz oksijen soluyacağınız ortamda tüm stresinizi atacaksınız.

Molamız ardından Elevit Yaylasına hareket ediyoruz. Herkesin hayali olan yaylada siz huzurlu yürüyüş yaparken doğadaki sesler sizlere eşlik edecek. Tahta köprüsünde oturup deresine ayaklarınızı sokarak çocukluk günlerimize dönmek mümkün. Doğanın tadını çıkarıp yeşile doyacak enerji depolayarak zinde bir şekilde geriye döneceksiniz. Turumuzun tamamlanması ile ortalama 16.30 civarı aracımız Rize’ye hareket edecektir. Bir sonra ki turumuzda görüşmek üzere hayırlı günler dileriz.

Open chat