Elevit Yaylası Çat Turu – ELEVİT YAYLA TURU

Rize Tours seyahat acentesi olarak En Uygun Elevit Yayla Turu turumuz saat 09:00’da Rize Belediyesi  önünden hareket edecek aracımızla başlıyor. Elevit Yaylası, Çat, Zilkale, Şenyuva Köyü, Zıpline tur programımızı birkaç cümleyle özetleyecek olursak Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları, keyifli dolu dolu bir gün, heyecan, adrenalin tulum eşliğinde gezi, manzarası ile nefes kesen elevit yaylası Ekolojik yapısıyla ünlü fırtına vadisi, çat vadisi tarihi konaklar, köprüler, şelaleler iç içe geçmiş laz ve hemşin kültürü vs. Dilerseniz Konaklamalı Elevit Yayla Turumuza’da katılabilirsiniz.

ELEVİT ÇAT YAYLA TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0552 456 50 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

Kalkış Saati:

Rize’den: 08.00 – 17.30
Trabzon’dan: 07.00 – 18.30
Tel No: +90 552 456 50 53

 

NOT: Günübirlik Turlarımız Rize ve Trabzon Kalkışlıdır. Trabzon Kalkışlı Tur Fiyatı ve Bilgisi İçin Bizlere Ulaşın.

Rize Merkez Kalkışlı Elevit Çat Turu Ücreti Kişi Başı ? TL

TURA DAHİL OLANLAR

– Ulaşım
– Rehberlik Hizmeti

TURA DAHİL OLMAYANLAR

– Müze girişleri ve Ören Yeri girişleri
– Yemek

– Tur Başlangıç Saati : 9:00
– Tur Bitiş Saati : 18:00

Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra fırtına vadisine giriyoruz. Vadi üzerinden Ihlamur, kestane ve gürgen araçları arasından süzülerek ilk mola yerimiz olan Osmanlı Yapımı tarihi taşkemer köprüsü olan Timisvat köprüsüne uğruyoruz.

Timisvat Köprüsü üzerinde dileyen misafirlerimiz fotoğraf çektirecek dileyen misafirlerimizde adrenalinin doruğa çıktığı Zipline biniyorlar. Mola süresi 30 Dk. Fırtına Vadisi boyunca devam ediyoruz ve ülkemizin en şirin ilçelerinden Çamlıhemşinin içinden geçerek filimlere konu olan Çinçiva yani Şenyuva Köyünde fotoğraf molası veriyoruz.

Molamız ardından hakim tepeye konumlanan ve tüm vadiyi ayaklar altına alan Zilkale‘yi ziyaret ediyoruz. Zilkale’den anılarınızda yer alacak özel kareler çekebilirsiniz. Mola Süresi 40 Dk. Zilkale molamız ardından Çat vadisine hareket edip yeşil doğanın içinden akan dereleri görme şansı bulup toprakla temas ederek tüm elektriğinizi atacaksınız. Huzur bulup temiz oksijen soluyacağınız ortamda tüm stresinizi atacaksınız.

Molamız ardından Elevit Yaylasına hareket ediyoruz. Herkesin hayali olan yaylada siz huzurlu yürüyüş yaparken doğadaki sesler sizlere eşlik edecek. Tahta köprüsünde oturup deresine ayaklarınızı sokarak çocukluk günlerimize dönmek mümkün. Doğanın tadını çıkarıp yeşile doyacak enerji depolayarak zinde bir şekilde geriye döneceksiniz. Turumuzun tamamlanması ile ortalama 16.30 civarı aracımız Rize’ye hareket edecektir. Bir sonra ki turumuzda görüşmek üzere hayırlı günler dileriz.